Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wydarzenia

Zajęcia kulinarne

W dniu 25.01.2024 r. Pani Małgosia zorganizowała warsztaty kulinarne „Tortilla na kilka sposobów”. Chętna młodzież przygotowała samodzielnie tortille wg. własnych pomysłów i inspiracji, tak, aby każdy znalazł coś smacznego dla siebie.

Teatrzyk kamishibai

W dniu 18.01.2024 r. odbyło się kolejne spotkanie z teatrzykiem kamishibai, promujące czytelnictwo, które zorganizowały wychowawczynie Panie; Aleksandra
i Małgorzata, dla dziewcząt ze swoich grup, oraz chętni z innych pięter.

Tym razem bajkę „O bezimiennym potworze” zaprezentowała wychowanka Wiktoria Ł., która zaangażowała się w jej wyszukanie i zinterpretowanie. Przygotowała podkład muzyczny. Drugą, którą zaprezentowała Pani Małgorzata była słowiańska baśń pt.: „Leszy - obrończa puszczy”, promującą ekologię oraz ochronę lasu.

Na zakończenie spotkania, obchodziliśmy urodziny naszych wychowanek, przygotowane przez Panią Olę, która upiekła pyszny tort i wręczyła przygotowane przez siebie prezenty.

Obie Panie wychowawczynie przygotowały słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych, a wychowanka Julka, po raz kolejny wykazała się umiejętnością kompozycji wspaniałej herbaty wg. swojej receptury, która wszystkim smakowała.

Na kolejne spotkanie z teatrzykiem, który wzbudza duże zainteresowanie młodzieży zapraszamy w lutym.

Robimy Skrzaty

W dniu 11 stycznia 2024 r. Pani Małgorzata, zorganizowała warsztaty plastyczne, podczas których kreatywna młodzież wykonywała skrzaty, które prezentowały się niezwykle ciekawie.

Warsztaty świąteczne

W dniu 19 grudnia 2023 r. odbyły się w Bursie Szkolnej warsztaty tworzenia żywych stroików świątecznych. Wykorzystywane były pomarańcze, goździki i inne pachnące akcesoria.

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

W dniu 15 grudnia 2023 r. w ramach współpracy z najbliższym środowiskiem, jak co roku, chętna młodzież uczestniczyła razem z wychowawcą Panią Małgorzatą w bajce wystawianej przez nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 149 w Łodzi.

W tym roku była to „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Piękna scenografia, wspaniałe kostiumy oraz aktorzy zostali nagrodzeni oklaskami.

Świąteczne swetry

   W dniu 7 grudnia 2023 r. Pani Małgorzata przeprowadziła warsztaty artystyczne, na których chętni wychowankowie ozdabiali świąteczne swetry. A oto efekty ich prac.  

Dzień Anioła

          W dniu 6 grudnia 2023 r. obchodziliśmy w bursie Dzień Anioła, połączony z Mikołajkami. Pani Małgorzata z Panią Olą wspólnie z wychowankami z parteru i chłopcami z II piętra zorganizowały nastrojową uroczystość dla całej społeczności bursy, która wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

Pani Małgorzata odpowiadała za dekorację bursy i sali,  którą przez kilka dni przygotowywała
z młodzieżą ze wszystkich pięter. Pani Ola odpowiadała za stroje, które przygotowała osobiście. Młodzież zaangażowała się zarówno w przygotowanie dekoracji, jak i oprawę muzyczną. Nikola i Nadia zaśpiewały nastrojowe piosenki, a Roksana, Marta, Julka, Aleksandra i Ziemowit prowadzili uroczystość.

Dziewczęta z parteru odgrywały role aniołów. Roksana z Ewą przygotowały inspirację piosenki „Bo zimą”, a Marta utwór Ryszarda Rynkowskiego.

Po wspólnym śpiewaniu kolęd odwiedził nas Mikołaj, który dla każdego miał prezent. Pani Dyrektor Justyna Trybuła, która uczestniczyła w naszej uroczystości, złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

 

Piernikowa Wioska

          W dniu 30 listopada 2023 r. Pani Małgorzata z Panią Olą zorganizowały zajęcia, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Chętni wychowankowie ozdabiali wcześniej przygotowane domki z piernika oraz upieczone przez wychowawczynie pierniki. Gotowe wytwory prac posłużyły za stworzenie PIERNIKOWEJ WIOSKI.              

                Pojedyncze pierniki będą sprzedawane na świątecznym kiermaszu, który organizuje Młodzieżowa Rada Bursy z ogromnym wsparciem Pani Oli.  

Andrzejki

W dniu 29 listopada 2023 r. odbyły się w bursie Andrzejki. Były wróżby, lanie wosku i przepowiednie. Cała impreza zakończyła się dyskoteką.

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada

Malowanie dyni

24 października 2023 r. odbyło się w naszej bursie malowanie dyni. Został zorganizowany konkurs, który cieszył się dużym zainteresowaniem wychowanków. Artyści zostali nagrodzeni w zależności od zajętego miejsca

Zajęcia w Bursie Szkolnej

 W dniu 09.11.2023 r. odbyło się drugie w tym roku szkolnym spotkanie z teatrzykiem kamishibai, promujące czytelnictwo, które zorganizowały wychowawczynie Panie; Ola i Małgorzata, głównie dla dziewcząt z parteru, ale jak zwykle bywa, wiele osób było również z innych grup. Mała salka ledwie pomieściła 36 bajkosłuchaczy”.

W spotkaniu uczestniczyła również Pani Iwona Kurczewska – wicedyrektor bursy.

Spotkania z teatrzykiem, ulegają ciągłym modyfikacjom. Tym razem spotkanie zdominowały baśnie Hansa Christiana Andersena. Pani Małgorzata zaprezentowała „Calineczkę”, natomiast wychowanka Roksana świetnie zinterpretowała „Dziewczynkę
z zapałkami”, którą ciepło przyjęli „bajkosłuchacze”.

Spotkanie było okazją to zaprezentowania swoich wierszy przez wychowankę Wiktorię.

Zgodnie z tradycją, w czasie zajęć obchodziliśmy urodziny naszych wychowanek, przygotowane przez Panią Olę, która upiekła pyszny tort i wręczyła prezenty.

Obie Panie wychowawczynie przygotowały słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych, a wychowanka Julka, po raz kolejny zaprezentowała swoje umiejętności tworzenia kompozycji wspaniałej herbaty na chłodne wieczory. wg. własnej  receptury.

Wszyscy uczestnicy podkreślali miłą atmosferę i klimat panujący na tych spotkaniach.

Na kolejne spotkanie z teatrzykiem, który wzbudza duże zainteresowanie młodzieży zapraszamy w styczniu.

250 rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej

Dnia 12 października 2023 r. w naszej Bursie odbyła się uroczystość z okazji 250 rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i zarazem w Europie państwowej centralnej władzy oświatowej. Komisja Edukacji Narodowej została powołana do życia z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego uchwałą sejmu rozbiorowego z 14 października 1773 roku.

Młodzież - grupa dziewcząt z I piętra pod opieką p. Ani  i chłopcy z II piętra pod opieką p. Agnieszki oraz dwie dziewczynki z parteru - przygotowała piękny program artystyczny.
Po przedstawieniu krótkiej historii utworzenia Komisji Edukacji Narodowej zaśpiewano piosenki i wyrecytowano wiersze, kierowane do wszystkich pracowników Bursy. Repertuar był bardzo różnorodny. Młodzież zaśpiewała piosenkę z filmu Walta Disneya pt. „Mała Syrenka”, M. Grechuty pt.: „Dni, których nie znamy”, ukraińską pt.: „Nauczycielka” czy Pink „What Abaut As”, „Crazy in love”. Program uświetnił taniec w wykonaniu wychowanka. Na zakończenie przedstawiciele Rady Bursy złożyli życzenia, na ręce Pań Dyrektor wręczyli kwiaty-jesienne słoneczniki. Zaśpiewano „Sto lat”. Wszyscy pracownicy otrzymali kartki okolicznościowe samodzielnie wykonane pod kierunkiem p. Małgosi.

Nastrój tego wieczora był bardzo uroczysty. Dziękujemy.

Narodowe Czytanie

09 września 2023 r. w Bursie Szkolnej Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole odbyło się Czytanie Narodowe. Inicjatywa, która łączy miłośników literatury polskiej na całym świecie. W tym roku odczytane zostały fragmenty powieści autorstwa Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem".

W czytaniu wzięli udział wychowankowie naszej Bursy wraz z wychowawcami.

Koordynatorem tegorocznego Czytania Narodowego była wychowawczyni Inna Kurbatova, a wychowawcy Aleksandra Karaś oraz Agnieszka Dymel pomagały w organizacji podjętej inicjatywy.

Spotkanie z Policją

W dniu 5 czerwca br. odbyło się spotkanie z przedstawicielem Policji na temat obowiązującego w Polsce prawa oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Punkt Kibicowania Bursy Szkolnej ŁSPS

W dniu 27 maja 2023 r. odbywał się w Łodzi jubileuszowy 20 Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Nie mogło zabraknąć wychowanków Bursy w roli kibiców, tym bardziej, że w biegu brała udział nasza wspaniała wychowawczyni Pani Ola. Wszyscy wychowankowie bardzo się zaangażowali, przygotowali transparenty i wspaniale kibicowali pod czujnym okiem wychowawcy Pani Elżbiety. Wszystkim bardzo gratulujemy wzięcia udziału w biegu.

zajęcia profilaktyczne

20 maja br. w świetlicy bursy odbyły się dla grupy chłopców z Ukrainy zajęcia profilaktyczne „Agresja i przemoc wśród młodzieży – najważniejsze informacje” oraz zajęcia warsztatowe „Komunikacja interpersonalna oraz współpraca w grupie”.

Na koniec zajęć słodki poczęstunek dla uczestników przygotowała kuchnia bursy, a całości dopełniła dyskoteka.

Noc Muzeów

Młodzież naszej bursy w dniu 13 maja br. wzięła udział w „Nocy Muzeów”  zwiedzając Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego oraz Centrum Nauki i Techniki EC 1.

Noc Muzeów

Noc Muzeów

Noc Muzeów

Noc Muzeów

Weekend w Bursie ciąg dalszy :)

W sobotę w naszej Bursie odbyła się dyskoteka. Jak widać zabawa była udana.

Weekend w Bursie

W dniu 6 maja br. Wychowankowie pod opieką Pani Inny zorganizowali weekendowy relaks na terenie Bursy.

DZIEŃ ZIEMI

Akcja sprzątania terenu wokół Bursy pod opieką Pani Elżbiety.

 

Światowy Dzień Książki

Z okazji Światowego Dnia Książki, które świętujemy 23 kwietnia, w dniu 20.04.2023 r. po raz kolejny, odbyło się spotkanie z teatrzykiem kamishibai, promujące czytelnictwo. W spotkaniu uczestniczyła Pani Wicedyrektor Justyna Trybuła i jak zawsze, wychowawczyni Pani Ola, która przygotowała wspaniałe ciasto.

Tym razem młodzież wysłuchała bajki terapeutycznej „Ciepłe i puchate”, którą zaprezentowała Pani Małgosia oraz ludowej bajki ukraińskiej „Rękawiczka”, którą wspaniale interpretowała głosem wychowanka Julia Pietrzak.

Tym razem wychowawczyni Pani Małgosia, połączyła to spotkanie z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pt.: „Ilustracje do wierszy Jana Brzechwy”. 

       W konkursie brały udział dziewczęta z parteru, które wykonały ciekawe prace plastyczne do popularnych wierszy Jana Brzechwy. Przyznano jedną nagrodę główną dla Izabeli Rybczyńskiej i osiem wyróżnień. Obie wychowawczynie wręczyły nagrodzonym specjalne dyplomy wykonane ręcznie przez Panią Małgosię i upominki.

Obie Panie wychowawczynie przygotowały słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych, a wychowanka Julka, jak zwykle wykazała się umiejętnością kompozycji wspaniałej herbaty, swojej receptury, która wszystkim smakowała.

Na kolejne spotkanie z teatrzykiem, który wzbudza duże zainteresowanie młodzieży zapraszamy w maju.

„Mazowsze odkrywa skarby Łodzi”.

23 kwietnia 2023 roku w kościele pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej odbył się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” zatytułowany  „Mazowsze odkrywa skarby Łodzi”.

Koncert ten przyciągnął tłumy łodzian, a także młodzież mieszkającą w naszej bursie. Wyjście zainicjował Pan Piotr.

Teatr Mały w Manufakturze

22 kwietnia 2023r. odbyło się wyjście młodzieży zainicjowane przez Panią Elżbietę do Teatru Małego w Manufakturze na spektakl pt. "Wykluczeńcy" w ramach projektu "Dotknij teatru".

Wielkanocne Śniadanie

Zgodnie z tradycją w Bursie zostało zorganizowane Wielkanocne Śniadanie. Nie mogło zabraknąć pięknie udekorowanych jajek, białej kiełbasy, ćwikły i innych tradycyjnych pyszności przygotowanych przez nasze Panie Kucharki.

Śniadanie Wielkanocne

Śniadanie Wielkanocne

Śniadanie Wielkanocne

Śniadanie Wielkanocne

Święcenie pokarmów

W wielką sobotę (8 kwietnia 2023r.), w ramach kultywowania polskiej, wielkanocnej tradycji, ksiądz Łukasz Nowak z parafii Świętej Anny, odwiedził  naszą młodzież, aby poświęcić pokarmy.

Wcześniej, podczas warsztatów, nasze dziewczęta pod okiem Pań; Aleksandry i Małgorzaty przygotowywały elementy dekoracyjne, zdobiły jajka metodą decupage, tworzyły palmy, które zostały wykorzystane do ozdobienia wielkanocnego stołu.

 

Zajęcia kulinarne

Wielkanocne sałatki i jajka faszerowane. Pod takim hasłem odbyły się przed świętami zajęcia kulinarne dla naszych Wychowanków.zajęcia kulinarne

zajęcia kulinarne

zajęcia kulinarne

zajęcia kulinarne

Warsztaty plastyczne- Ozdabianie jajek metodą decupage

W dniu 5.04.2023 r. odbyły się kolejne warsztaty plastyczne, zorganizowane przez Panią Małgorzatę, podczas których dziewczęta ozdabiały jajka metodą decupage.

Efekty przeszły nasze oczekiwania, tym bardziej, że nie mamy jeszcze dużego doświadczenia w tym zakresie.

W kwietniu, będziemy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności tą metodą  na kolejnych warsztatach.

decupage

decupage

decupage

decupage

decupage

 

 

Giełda Kamieni i Minerałów

W dniu 01.04.2023 r. grupa dziewcząt z naszej bursy, pod opieką Pani Małgorzaty odwiedziła Giełdę Kamieni i Minerałów INTERSTONE w Hali Expo.

Była okazja do obejrzenia wystawców z Polski i z zagranicy, którzy przedstawili niesamowite minerały z całego świata oraz wyjątkowe skamieniałości, m.in. zębów rekina czy kości dinozaurów. Dziewczęta zainteresowane były oryginalną i ciekawą biżuterią!

Giełda

Giełda

Giełda

 

Decupage

W dniu 30.03.2023 r. Pani Małgorzata zorganizowała kolejne warsztaty plastyczne. Tym razem nasze wychowanki ozdabiały serca z listewki techniką decupage, która zwana jest również techniką serwetkową.

To doskonałe rozwiązanie dla osób początkujących, niemających większego doświadczenia w dekorowaniu przedmiotów. 

Pięknie ozdobione serca naszych dziewcząt, które tą techniką ozdabiały przedmioty pierwszy raz, zachwyciły wszystkich.

Kolejne takie zajęcia zaplanowano jeszcze w kwietniu. Zapraszamy.decupage

decupage

decupage

decupage

 

 

 

Zajęcia relaksacyjne

zajęcia relaksacyjne

zajęcia relaksacyjne

zajęcia relaksacyjne

Kamishibai

W dniu 16 marca 2023 r. Pani Aleksandra i Pani Małgorzata, w ramach promocji czytelnictwa, zorganizowały spotkanie młodzieży z teatrzykiem Kamishibai, który zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wychowanków. W zajęciu uczestniczyli chętni wychowankowie z kilku grup.

Tym razem, w związku ze zbliżająca się wiosną, Pani Małgorzata zaprezentowała opowiadanie o bocianach oraz dwa opowiadania dotyczące ekologii; „Opowieści z zielonego parku” autorstwa; Katarzyny Wychowaniec, wydane przez Fundację Fundusz Partnerstwa oraz „Na tropach śmieciowego potwora” Barbary i Tomasza Piątkowskich.

Odpowiedni nastrój, poczęstunek przygotowany przez obie Panie oraz wiosenna herbatka wg. przepisu Julki sprawiły, że wspólnie spędzony czas upłynął w miłej atmosferze.

Cieszy nas, że cykliczne spotkania cieszą się tak dużym zainteresowaniem młodzieży.

Podczas spotkania złożono życzenia wychowance, która obchodziła właśnie szesnaste urodziny, wręczając jej prezent. Pani Aleksandra z tej okazji upiekła jej tort.

Następne spotkanie z teatrzykiem kamishibai w kwietniu.

kamishibai

kamishibai

kamishibai

kamishibai

 

kamishibai

Wystawa Zwierząt Egzotycznych

W dniu 12 marca 2023 r. grupa naszej młodzieży pod opieką Pani Małgorzaty, odwiedziła Halę Expo, gdzie miała okazję obejrzeć Wystawę Zwierząt Egzotycznych.

Wydarzenie było nową jakością na polskim rynku targowym z branży terrarystycznej i akwarystycznej.

Wystawcami były najlepsi hodowcy i firmy związane z fauną i florą. 

Młodzieży podobała się wystawa, ale tłumy odwiedzających utrudniały dokładne jej zwiedzenie.

Dzień Kobiet

8 i 9 marca 2023r. obchodziliśmy w bursie Dzień Kobiet. Panie i Dziewczęta zostały obdarowane kwiatami i słodkościami, a chłopcy przygotowali program artystyczny.

Spotkanie z przedstawicielem Policji

W poniedziałek, 06.03.2023 odbyło się spotkanie z poważnym gościem: Kierownikiem Ogniwa i Patologii Drugiego Komisariatu Policji w Łodzi Aspirantem Sztabowym p.Piotrem Szpakowskim.  Rozmowa była o prawach i obowiązkach nieletnich osób na terenie Polski. Każdy chętny miał możliwość zadawania pytań, na które otrzymał odpowiedzi. Organizatorem spotkania była wychowawczyni p.Inna Kurbatova.

„Pieczemy wytrawne gofry”

W dniu 02.03.2023 r. odbyły się warsztaty kulinarne „Pieczemy wytrawne gofry”, w których uczestniczyło 25 wychowanków ze wszystkich grup.

Zajęcia promowały zdrowe odżywianie. Młodzież, pod okiem Pani Małgosi przygotowywała trzy rodzaje gofrów, do których wykorzystywano m.in.; warzywa, kiełki; lucerny, rzodkiewki i brokułu.

Wszystkim bardzo smakowało.

zajęcia kulinarne

zajęcia kulinarne

zajęcia kulinarne

zajęcia kulinarne

Zajęcia wychowawcze

Zapoznanie z ideą wolontariatu oraz zachęcenie do udziału w nim. Przedstawienie zasad i form funkcjonowania wolontariatu. Przybliżenie Fundacji Dom w Łodzi oraz jej Małych Bohaterów. Przygotowanie materiałów promocyjnych, wypracowanie z wychowankami plakatu oraz tablicy informacyjnej. Zajęcia odbyły się 28 lutego w godzinach 20-21.

zajęcia wychowawcze

zajęcia wychowawcze

zajęcia wychowawcze

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego, w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, wychowankowie i wychowanki naszej Bursy napisali dyktando w języku polskim. To była wspaniała możliwość spotkać się razem oraz zbadać swoją sprawność w gramatyce. Organizatorami tego wydarzenia byli wychowawcy p.Michał Bianga i p.Inna Kurbatowa

dyktando

dyktando

dyktando

Walentynkowe spotkanie z młodzieżą

W dniu 15.02.2023 r. odbyło się „Walentynkowe spotkanie z młodzieżą”, w którym uczestniczyły głównie dziewczęta. Wcześniej, przez kilka dni przygotowywały walentynkową dekorację, wykazując się kreatywnością i pomysłowością.

Pod okiem wychowawczyń, Pań: Doroty, Aleksandry i Małgorzaty, dziewczęta przygotowały program artystyczny, do udziału w którym zaproszono Michała.

W występach brały udział dziewczęta, które przygotowały; ukraińską piosenkę pt.: Lula, Piosenkę Tylko Ty Kacpra Błońskiego odtworzyły; Julka Lidka.
W aranżacji piosenek znanych filmów wystąpili: Grease – Maja i Roksana, Dirty Dancing - Julia i Michał. W rolę konferansjera wcieliła się Zuzanna.

Wszystkich obecnych zaskoczył występ wychowawczyń Pani Aleksandry i Pani Małgorzaty, jako zespół „Ostatnia szansa” , z interpretacją dwóch utworów; A Ja Będę Twym Aniołem - Kołysanka -Sumptuastic i Moja Dumka Marka Trandy.

Wszyscy obecni mogli skosztować muffiny przygotowane przez wychowawczynie Panie; Dorotę, Aleksandrę i Małgorzatę.

walentynki

walentynki

walentynki

walentynki

walentynki

Walentynki

Kontynuując temat Walentynek, w bursie odbyło się " Spotkanie z poezją miłosną. Montaż slowno- muzyczny", w którym wzięły udział wychowanki naszej bursy. Podczas tego spotkania dziewczynki czytały poezję miłosną w języku polskim oraz ukraińskim. A prawdziwą ozdobą tego spotkania był występ naszej bursianej gwiazdy Aleksandry Shkabary, która, jak zawsze, podarowała wszystkim piękne piosenki o miłości w swoim wykonaniu.

walentynki

walentynki

walentynki

walentynki

walentynki

Orlen Cup Łódź 2023

4 lutego 2023 odbyły się międzynarodowe cykliczne zawody lekkoatletyczne Orlen Cup Łódź 2023,

Zainteresowana młodzież ( głównie ze szkół sportowych) kibicowała sportowcom.

Koncert Kolęd

2 lutego 2023  w kościele św. Anny sąsiadującym z bursą odbył się koncert kolęd w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi i chóru. Zainteresowana młodzież wysłuchała koncertu.